DOKŁADNOŚĆ I PRECYZJA

Leczenie kanałowe pod mikroskopem - Kraków

Leczenie kanałowe pod mikroskopem należy do najnowocześniejszych metod stosowanych obecnie w stomatologii. Dzięki jej wykorzystaniu można uratować zęby, które w innym przypadku należałoby usunąć. Zastosowanie mikroskopu pozwala na powiększenie pola zabiegowego oraz jego lepsze oświetlenie. Przekłada się to na jakość pracy dentysty – dzięki niemu może bowiem lepiej opracować kanały, co znacznie zwiększa precyzje i efektywność zabiegu. W efekcie metoda ta jest znacznie skuteczniejsza niż standardowe leczenie kanałowe.

Co daje użycie mikroskopu w leczeniu kanałowym

W naszym gabinecie stomatologicznym wykorzystujemy mikroskop operacyjny OPMI® PICO firmy Zeiss. Jest to zaawansowane urządzenie, które ułatwia dentystom prowadzenie leczenia kanałowego i zwiększa jego dokładność. Niewielkie rozmiary mikroskopu sprawiają, że można go bez większych problemów przenosić. W efekcie sprzęt ten sprawdzi się tylko w przypadku leczenie operacyjnego, ale także podczas zabiegów realizowanych w standardowych gabinetach stomatologicznych.

Główny atutem stosowanego przez nas mikroskopu są możliwości, jakie daje w zakresie diagnostyki i leczenia. Pozwala na aż 20-krotne powiększenie pola zabiegowego, co ma ogromne znacznie w przypadku leczenia kanałowego. Wymaga ono bowiem bardzo dobrej widoczności. Zabiegi z użyciem mikroskopu przeprowadzane są na obszarze, którego wielkość mieści się w przedziale pomiędzy 0,4 mm a kilku milimetrów. Co więcej, aby dentysta mógł podjąć skuteczne działania, pole musi być również odpowiednio oświetlone. Stosowany przez nas mikroskop pozwala ustawić poziom natężenia światła optymalny do przeprowadzania zabiegu.

Zakres zastosowanie mikroskopu w leczeni kanałowym

Jeśli chodzi o leczenie kanałowe pod mikroskopem, zastosowanie nowoczesnej aparatury pozwala na:
• wykrywanie pęknięć w obrębie korony i korzenia
• odnalezienie ujść kanałów
• odnalezienie kanałów dodatkowych
• opracowanie kanałów zwężonych, cienkich, zakrzywionych i o nietypowej budowie
• usuwanie materiału z kanału podczas powtórnego leczenia
• usuwanie złamanych narzędzi
• wykrywanie i zamykanie perforacji (połączenie między zębem a tkankami jamy ustnej)
• wykrywanie i leczenie resorpcji (zanikanie zęba)
• skuteczne leczenie zmian zapalnych w okolicy wierzchołka korzenia
• resekcja, czyli odcięcie wierzchołka korzenia (tzw. mikrochirurgia endodontyczna)

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie kanałowe mikroskopem

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu przede wszystkim wykazuje znacznie wyższą skuteczność niż stosowane wcześniej metody. Chociaż cena tego zabiegu przewyższa tę, którą należałoby zapłacić za standardowe leczenie kanałowe, to wciąż pozostaje znacznie niższa od kwoty, którą trzeba uiścić za usunięcia zęba i wstawienia w jego miejsce dużo droższego implantu

Zastosowanie mikroskopu wpływa na większą dokładność zarówno diagnostyki, jak i leczenia. Ponadto daje większe możliwości terapeutyczne – można w ten sposób uratować zęby, które w przypadku przeprowadzania klasycznego leczenia kanałowego trzeba byłoby usunąć.

leczenie kanałowe kraków

gabinet stomatologiczny kraków

Widok zęba pod mikroskopem

Dokładność i Precyzja

Sprzęt najnowszej generacji

Znakomity efekt końcowy

Zabieg po kontrolą RTG


PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.