RATUJEMY ZAGROŻONE USUNIĘCIEM ZĘBY

Leczenie kanałowe (endodoncja)

Leczenie kanałowe stosowane jest na ostatnim etapie rozwoju próchnicy. Kiedy choroba ta przechodzi w stadium zaawansowane towarzyszy temu bardzo silny ból oraz bardzo widoczne zniszczenie zębów. Zaobserwowanie tych objawów świadczy o tym, że choroba dotarła do aż miazgi zęba. Należy wówczas podjąć niezwłoczne działania, aby uchronić ząb przed ekstrakcją. Zabiegi z zakresu enododncji, czyli leczenia kanałowego, polegają na usunięciu zainfekowanej miazgi zęba z kanałów i komory zęba. Następnie – za pomocą specjalnych urządzeń – mierzy się długość kanału zęba, opracowuje się kanał chemicznie i mechanicznie a potem wypełnia ostatecznie kanały za pomocą gutaperki.

RECIPROC®: nowoczesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe nie należy do prostych procedur. Przeprowadzenie zabiegu usunięcia zakażonej miazgi zęba często może zająć dużo czasu, co negatywnie wpływa na komfort i samopoczucie pacjenta. Chcąc przyspieszyć całą procedurę i uczynić ją możliwie najmniej dotkliwą dla pacjenta, stosujemy w naszym gabinecie system RECIPROC®. To nowoczesne rozwiązanie stworzone przez firmę VDW wyznacza zupełnie nowy kierunek w endodoncji – daje możliwość przeprowadzania całego zbiegu leczenia kanałowego przy użyciu jednego urządzenia. System ten tworzony jest przez nikolowo-tytanowe (NiTi) narzędzie rotacyjne, które pozwalana skuteczne opracowywanie kanału korzeniowego. Wpływ na podniesienia bezpieczeństwa i dokładności przeprowadzanej procedury ma enometr wbudowany w system. Pozwala on bowiem na dokładne mierzenie długości kanału.

Zastosowanie systemu RECIPROC® gwarantuje w pełni higieniczne warunki przeprowadzania zabiegów, ponieważ odchodzi konieczność czyszczenia i sterylizacji wielu instrumentów. Ze względu na swą wysoką efektywność, eliminuje zaś niemal zupełnie ryzyko wystąpienia awarii w trakcie przeprowadzania procedury. W efekcie prace z jego pomocą prowadzone są szybciej, precyzyjniej oraz w sposób znacznie wygodniejszy dla pacjenta niż przypadku zastosowania bardziej tradycyjnych metod.

gabinet stomatologiczny kraków

Etapy leczenia kanałowego

Doświadczeni lekarze

Narzędzia najnowszej generacji

Leczenie zamiast usuwania

Kontrola RTG na miejscu

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.