Blog

niemowle

Kiedy należy podciąć wędzidełko podjęzykowe?

Frenotomia, czyli inaczej podcięcie wędzidełka jest drobnym zabiegiem chirurgicznym, polegającym na przecięciu błony, która znajduje się pod językiem. Choć brzmi to dość inwazyjnie, to w rzeczywistości proces ten jest bezbolesny i wywołuje jedynie małe krwawienie. Zabieg najczęściej wykonywany jest we wczesnym etapie życia u dzieci, aczkolwiek jest także realizowany u osób dorosłych. Podcięcie wędzidełka podjęzykowego

read more
proteza akronowa

Czym charakteryzują się protezy akronowe?

Współczesna protetyka oferuje coraz więcej rozwiązań związanych z uzupełnianiem braków w uzębieniu. Różne opcje dotyczą przede wszystkim materiału, z którego finalnie zostanie wykonana proteza. Do tych materiałów należą zazwyczaj porcelana, ceramika czy akryl. W porównaniu do wymienionych rozwiązań, jedną z nowszych technologii protetycznych są protezy akronowe.

read more
chirurg stomatolog

Kiedy ząb wymaga interwencji chirurga?

Choć chirurgia stomatologiczna wiąże się z dość inwazyjnym działaniem, to czasem jest to jedyna opcja, aby zachować piękny uśmiech i przede wszystkim zdrowy stan uzębienia. Zabiegami tego typu zajmują się chirurdzy stomatolodzy, bowiem wymaga to nie tylko specjalistycznej wiedzy z wąskiego zakresu, ale także biegłości w technice chirurgicznej.

read more
korony

Zalety koron i mostów pełnoceramicznych na cyrkonie

Współcześnie protetyka potrafi zdziałać cuda pod względem estetyki uśmiechu, jak i również w kwestiach praktycznych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, które pozwalają uzyskać protezy doskonale imitujące naturalne zęby.

read more
gaz rozweselający

Sedacja wziewna czyli leczenie przy użyciu podtlenku azotu

Choć sedacja wziewna brzmi bardziej skomplikowanie i profesjonalnie, to w rzeczywistości chodzi o tzw. gaz rozweselający. Jest to mieszanina podtlenku azotu i tlenu, która współcześnie stanowi popularny sposób znieczulenia – a ponadto stosowany był już na początku XX wieku.

read more
Wybielanie zębów

Wybielanie zębów – przebieg zabiegu

Wybielanie zębów lampą Beyond to najszybszy sposób, aby uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Dzięki niej pozbędziesz się przebarwień powstałych na szkliwie. Poznaj bezbolesny i skuteczny przebieg zabiegu. Takie wybielanie jest wyjątkowo trwałe, a już jedna sesja sprawia, że efekt utrzymuje się nawet powyżej 2 lat. 

read more
Implanty zębowe

Implanty zębowe. Komu i kiedy są dedykowane?

Implanty zębowe to ciesząca się coraz większą popularnością metoda na uzupełnienie braków w uzębieniu. Wbrew pozorom nie jest to problem jedynie natury estetycznej – niepełny zgryz w dłuższej perspektywie czasu może przyczynić się do powstania trwałych zmian w wyglądzie twarzy, np. policzków czy warg. Kiedy więc warto zdecydować się na implanty zębowe oraz komu są

read more