dentysta dla dzieci kraków

Co zrobić, aby wizyta z dzieckiem u dentysty zakończyła się sukcesem?

Porozmawiaj z dzieckiem – przed wizytą u dentysty, należy koniecznie porozmawiać z dzieckiem, wyjaśnić mu dlaczego idziemy i opisać jak będzie przebiegać wizyta. Można powiedzieć, że idziemy na spotkanie ze znajomą Panią, która sprawdzi i policzy ząbki.

Zabawa w dentystę – można pobawić się w domu w dentystę, tak aby dziecko przyzwyczaiło się do otwierania buzi. Można również kupić gotowe zabawki np. mały dentysta, poczytać książeczkę o wizycie w gabinecie stomatologicznym.

Wybór dentysty – bardzo ważne jest, aby lekarz i personel byli odpowiednio przeszkoleni do pracy z dziećmi i mieli doświadczenie w przyjmowaniu małych pacjentów. Przyjazny gabinet, ładny wystrój i kącik dla dzieci – wszystko to ma wpływ na pozytywne skojarzenia dziecka.

Wizyta adaptacyjna – pierwszy kontakt z dentystą powinien rozpocząć się od wizyty adaptacyjnej, podczas której dziecko zapoznaje się z gabinetem, poznaje panią dentystkę, asystentkę, nowy sprzęt.

Pierwsze leczenie – wielką radość dziecku sprawia, gdy samo może aktywnie uczestniczyć w procesie leczenia, na przykład poprzez wybór koloru wypełnienia. Ma wtedy wrażenie, że współuczestniczy w podejmowanych decyzjach.

Planowanie wizyty – aby wizyta zakończyła się sukcesem, rodzic musi wybrać odpowiednią porę w ciągu dnia, w której dziecko jest wypoczęte i ma dobry humor.

Nagroda – zawsze po wizycie dziecko dostaje nagrodę, co jest motywacją do dalszych wizyt w gabinecie stomatologicznym.

 

Share: