Porady dentystyczne i Promocje.
Zapisz się do naszego Biuletynu
Aktualności
Ciekawostki z życia naszego gabinetu
Hello world!
Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!...
Protezy szkieletowe w stomatologii. Wskazania do noszenia, wykonanie, dopasowanie
Szukając sposobów na uzupełnienie braków zębowych, warto sięgnąć po protezy szkieletowe, które są wygodniejszą alternatywą dla protez akrylowych. Dzisiejszy rozwój stomatologii pozwala nam na wybór różnych rodzajów protez, materiałów, z jakich zostały wykonane, a nawet sposobów ich zakładania. Ułatwiają żucie i gryzienie pokarmów, a dobiera się je według osobistych preferencji, stanu zębów oraz ewentualnych chorób.
Jak wygląda profesjonalna higienizacja zębów?
Nawet dokładna higiena jamy ustnej może nie być wystarczającą ochroną przed odkładaniem się kamienia nazębnego. To osad, który może przyśpieszyć niszczenie naszych zębów i jest źródłem wielu dolegliwości i chorób jamy ustnej. Rozwiązaniem może okazać się profesjonalnie przeprowadzona higienizacja zębów. Na czym polega?
Różnice między koroną pełnoceramiczną a korony porcelanową
Korona zęba, to jego widoczna część, która decyduje o estetycznym wyglądzie. Po jej uszkodzeniu należy ją zastąpić koroną protetyczną, mocowaną na naturalnym korzeniu zęba lub na wcześniej wszczepionym implancie. W stomatologii stosowanych jest kilka typów koron, a do najczęściej stosowanych należą korony pełnoceramiczne i porcelanowe o wysokiej trwałości oraz odporności. Różnią się one między sobą zastosowaniem i wyglądem.
Jak pokonać lęk na fotelu stomatologicznym?
Tylko niewielka część społeczeństwa może pochwalić się zdrowymi zębami, odpornymi na próchnicę i bez ubytków. Z tego powodu, prędzej, czy później każdy trafi do stomatologa. Wizyta u dentysty nie należy do przyjemności i zapewne z tego powodu aż połowa Polaków się ich obawia. Duża część panikujących ludzi cierpi na dentofobię, czyli jedną z najbardziej powszechnych fobii, która jest przyczyną unikania wizyt u stomatologa i rozwoju ubytków uzębienia. Jak można pokonać ten lęk?
Kiedy należy podciąć wędzidełko podjęzykowe?
Frenotomia, czyli inaczej podcięcie wędzidełka jest drobnym zabiegiem chirurgicznym, polegającym na przecięciu błony, która znajduje się pod językiem. Choć brzmi to dość inwazyjnie, to w rzeczywistości proces ten jest bezbolesny i wywołuje jedynie małe krwawienie. Zabieg najczęściej wykonywany jest we wczesnym etapie życia u dzieci, aczkolwiek jest także realizowany u osób dorosłych. Podcięcie wędzidełka podjęzykowego jest konieczne wśród osób, u których wędzidełko jest zbyt krótkie, bowiem ogranicza zakres ruchu języka i prowadzi do różnych konsekwencji.
Czym charakteryzują się protezy akronowe?
Współczesna protetyka oferuje coraz więcej rozwiązań związanych z uzupełnianiem braków w uzębieniu. Różne opcje dotyczą przede wszystkim materiału, z którego finalnie zostanie wykonana proteza. Do tych materiałów należą zazwyczaj porcelana, ceramika czy akryl. W porównaniu do wymienionych rozwiązań, jedną z nowszych technologii protetycznych są protezy akronowe.
Kiedy ząb wymaga interwencji chirurga?
Choć chirurgia stomatologiczna wiąże się z dość inwazyjnym działaniem, to czasem jest to jedyna opcja, aby zachować piękny uśmiech i przede wszystkim zdrowy stan uzębienia. Zabiegami tego typu zajmują się chirurdzy stomatolodzy, bowiem wymaga to nie tylko specjalistycznej wiedzy z wąskiego zakresu, ale także biegłości w technice chirurgicznej.
Zalety koron i mostów pełnoceramicznych na cyrkonie
Współcześnie protetyka potrafi zdziałać cuda pod względem estetyki uśmiechu, jak i również w kwestiach praktycznych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, które pozwalają uzyskać protezy doskonale imitujące naturalne zęby.
Sedacja wziewna czyli leczenie przy użyciu podtlenku azotu
Choć sedacja wziewna brzmi bardziej skomplikowanie i profesjonalnie, to w rzeczywistości chodzi o tzw. gaz rozweselający. Jest to mieszanina podtlenku azotu i tlenu, która współcześnie stanowi popularny sposób znieczulenia - a ponadto stosowany był już na początku XX wieku.
Zastosowanie mikroskopu w leczeniu kanałowym
Leczenie kanałowe dla większości nie należy do przyjemnych zabiegów dentystycznych, jednak jest ono konieczne przy nieodwracalnym zapaleniu miazgi zęba.
Jak działają aparaty MDM do sedacji wziewnej?
Rozluźnienie i wrażenie lekkości (a wręcz unoszenia się) - takie m.in. odczucia zazwyczaj towarzyszą pacjentom po zastosowaniu sedacji wziewnej, znanej wszystkim jako gaz rozweselający.