skutecznie walczymy z bólem

Znieczulenie komputerowe Kraków - The Wand 

Leczenie stomatologiczne wielu pacjentom kojarzy się z bólem i dyskomfortem, stąd niechęć do regularnych wizyt w gabinecie dentystycznym. Jednak wraz z postępem technologicznym zmienia się także sposób leczenia stomatologicznego. Chociaż obecnie wykonywane zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu, nadal bardzo stresujący jest sam moment podania substancji znieczulającej. W naszym gabinecie udało się wyeliminować ten problem. Używamy bowiem The Wand, czyli specjalnego rodzaju komputerowego znieczulenia.

Bezbolesne znieczulenie komputerowe

Czy wiesz, że nie tylko leczenie może być bezbolesne? Również i samo podanie środka znieczulającego może odbyć się bez bólu i w pełnym komforcie. Zapewnia to znieczulenie komputerowe The Wand – technologia szczególnie polecana do aplikowania znieczuleń osobom o niskim progu wrażliwości na ból (przede wszystkim dzieciom).

Co to jest znieczulenie komputerowe The Wand?

Znieczulenie komputerowe Wand to sterowany system, dzięki któremu możliwe jest bezbolesne podawanie znieczuleń stomatologicznych. Składa się on z komputera o niewielkich wymiarach oraz specjalnej końcówki przypominającej długopis.

Samo podawanie znieczulenia odbywa się manualnie – dentysta przykłada końcówkę do dziąsła i podaje środek znieczulający. Jednocześnie na ekranie komputera kontroluje etap przenikania leku do tkanek – wraz z tempem podawania oraz ciśnieniem. Dzięki temu cały proces aplikacji znieczulenia odbywa się właściwie bezboleśnie.

Dlaczego znieczulenie komputerowe The Wand nie boli?

Znieczulenie komputerowe The Wand jest bezbolesne, na co wpływa nie tylko tempo aplikowania substancji znieczulającej, ale również „narzędzie”, za pomocą którego podawany jest preparat.

Tempo aplikacji

Dyskomfort odczuwany w trakcie aplikowania znieczulenia metodą tradycyjną (strzykawką) wynika przede wszystkim z rozpierania tkanek. Substancja wtłaczana pod ciśnieniem rozpycha tkanki. Znieczulenie komputerowe The Wand działa zupełnie inaczej – tutaj cały proces przebiega w powolnym tempie. Płyn podawany jest z prędkością fizjologiczną – tak, aby tkanki mogły na bieżąco chłonąć dostarczaną substancję. Ponieważ nie powstaje podciśnienie, ból zostaje wyeliminowany.

Pomimo tego, że tempo aplikacji jest mniejsze, cały proces podawania znieczulenia nie trwa dłużej niż w przypadku zastosowania metody tradycyjnej. Czynność ta zajmuje nie więcej niż 3 minuty. Zależnie od miejsca podania oraz zastosowanej do tego celu techniki proces ten trwać może nawet krócej. W przeciwieństwie do standardowego sposobu aplikacji z użyciem strzykawki, znieczulenie komputerowe Wand umożliwia natychmiastowe podjęcie czynności przez dentystę, bez konieczności oczekiwania aż substancje aktywne zaczną działać.

Końcówka aplikacyjna

Znieczulenie komputerowe The Wand – zamiast klasycznych strzykawek – wykorzystuje specjalne końcówki aplikacyjne. Swoim wyglądem przypominają długopis zakończony igłą (o zróżnicowanej długości). Dzięki takiej konstrukcji inny jest też sposób aplikacji substancji znieczulającej – w efekcie pacjent odczuwa tego, że dentysta wprowadza igłę do dziąsła.

Podczas wprowadzania igły do tkanek zęba dochodzi do „wtłaczania” płynu znieczulającego. Dochodzi do powstawania tzw. płaszcza anemizacyjnego (to rodzaj osłony na czubku igły), dzięki czemu do tkanek w pierwszej kolejności dociera substancja znieczulająca, a dopiero potem igła. Jako że igła porusza się już w znieczulonych tkankach, pacjent nie odczuwa dyskomfortu i bólu spowodowanego jej obecnością.

Zastosowanie specjalnych końcówek sprawia, że znieczulenie komputerowe Wand ma jeszcze jedną przewagę nad standardową metodą aplikacji. Zupełnie nie kojarzy się ze strzykawką, dzięki czemu sam proces znieczulania jest lepiej tolerowany przez nawet najbardziej zestresowanych pacjentów.

Komfort także po wizycie

Minusem standardowego znieczulenia jest odrętwienie twarzy, które utrzymuje się nawet kilka godzin po zakończeniu leczenia. Znieczulenie komputerowe The Wand zapewnia duży komfort również po wizycie. Nie powoduje odrętwienia twarzy – pacjent zachowuje mimikę i naturalny wygląd twarzy, może swobodnie mówić.

Jest to zasługa znieczulenia ściśle określonego obszaru – bez konieczności znieczulania sąsiadujących tkanek.

ortodonta kraków

Bezbolesna aplikacja

przy doskonałym efekcie znieczulenia

Precyzja podania

Znieczulenie nawet pojedynczego zęba

Dla osób wrażliwych

a szczególnie dla dzieci

Krótki czas oddziaływania po zabiegu

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.