Pierwsze spotkanie z dentystą

Wizyta adaptacyjna

Pierwsze spotkanie dziecka z dentystą i gabinetem stomatologicznym może w dużej mierze zaważyć na jego późniejszym nastawieniu do leczenia stomatologicznego. Negatywne doświadczenia z dzieciństwa mogą trwale zapaść w pamięci dziecka i rzutować na jego dorosłe życie. Dlatego tak ważne jest dobre pierwsze doświadczenie z dzieciństwa. Istotną rzeczą jest, aby pierwsza wizyta u dentysty nie odbywała się wtedy, gdy już ząb boli.

Jaki jest cel wizyty adaptacyjnej?

Pierwsza wizyta ma charakter adaptacyjny, oznacza to, że jej celem jest zapoznanie dziecka z gabinetem oraz z personelem. Dentysta w trakcie jej trwania pokazuje urządzenia i fotel stomatologiczny. Dzięki temu dziecko może oswoić się z nową przestrzenią oraz zaznajomić z osobą dentysty. W efekcie pozwoli to znacznie ograniczyć stres dziecka podczas przyszłych zabiegów, co umożliwi tym samym stomatologowi skuteczniejszą diagnostykę i leczenie. Jeśli dziecko podczas wizyty adaptacyjnej poczuje się pewnie i wyrazi taką chęć, możemy wykonać przegląd jego zębów.

ortodonta kraków

Oswaja dziecko z gabinetem

Przełamuje strach przed dentystą

Pozwala poznać personel

Uczy prawidłowego dbania o higienę

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.