Dentysta zrobi to lepiej

Profesjonalne czyszczenie zębów

Często się zdarza, że zęby dzieci są niedoczyszczone. Problem ten dotyczy nie tylko zębów stałych, ale także mleczaków. Nasi dentyści dziecięcy doskonale rozumieją, jak istotną kwestią jest wyrobienie odpowiednich nawyków w zakresie higieny jamy ustnej wśród najmłodszych, dlatego podczas wizyt pokazują im, jak należy prawidłowo myć zęby. Jednak zdarzają się sytuację, kiedy u dzieci na zębach pojawiają się zmiany w postaci żółtych nalotów, osad lub kamienia nazębnego. Wtedy niezbędne okazuje się profesjonalne czyszczenie zębów mlecznych z użyciem specjalnych past i szczoteczek, czasami nawet skalera. Tego rodzaju zabiegi wykonujemy w naszych gabinetach stomatologicznych w Nowej Hucie i na Ruczaju.

Kiedy zachodzi konieczność czyszczenia mleczaków?

Warto pamiętać, że rozwijająca się próchnica może zaatakować również wyrzynające się zęby stałe, a to już poważny kłopot. Aby do tego nie dopuścić, należy reagować na pojawienie się wszelkich zmian na zębach dziecka i udać się z nim niezwłocznie do dentysty, który będzie w stanie ocenić ich potencjalną szkodliwość i w razie potrzeby przeprowadzić zabieg oczyszczania zębów. Warto również, co jakiś czas odwiedzać wraz z dzieckiem gabinet stomatologiczny w celu oceny stanu uzębienia. Pozwoli to na możliwe wczesne wykrycie zmian o charakterze chorobowym.

ortodonta kraków

Nauka proawidłowego szczotkowania

Bezbolesny i dokładny zabieg

Profilaktyka przeciwpróchnicowa

Krótki czas zabiegu

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.