ZĘBY MLECZNE I STAŁE

Leczenie zębów

Zęby mleczne

Wciąż zdarza nam się spotykać z poglądem, że leczenie zachowawcze zębów mlecznych to strata czasu i pieniędzy. Wynika on z przekonania, że mleczaki stanowią jedynie przejściowy etap. Skoro wypadną same, to jaki sens ma ich leczenie i po co narażać dzieci na niepotrzebny stres – są to najczęściej padające argumenty w tej kwestii. Tymczasem nic bardziej mylnego. Ponieważ stan zębów mlecznych będzie miał duży wpływ na stałe uzębienie. Jeśli będą one zdrowe, to nie tylko ograniczy to ryzyko wystąpienia próchnicy zębów stałych, ale także wad zgryzu. W efekcie odpowiednia profilaktyka, diagnostyka i leczenie zachowawcze mleczaków, może okazać się tańsze niż późniejsze wizyty u ortodonty.

W naszych gabinetach stomatologicznych na Ruczaju i w Nowej Hucie prowadzimy leczenie zachowawcze zębów mlecznych u nawet najmłodszych pacjentów. Zajmują się tym u nas pedodonci, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, wyróżniający się dużym poziomem cierpliwości oraz przyjaznym usposobieniem. Dzięki temu zabiegi przebiegają w możliwie najbardziej komfortowych warunkach i są jak najmniej dotkliwe dla najmłodszych. Zwłaszcza że podczas wizyty dzieci mogą wybrać kolor plomby, przez co poniekąd współuczestniczą w wypełnianiu zęba.

Zęby stałe

Stomatologia zachowawcza zębów stałych obejmuje zabiegi związane z zapobieganiem i leczeniem próchnicy zębów stałych. Dzięki wieloletniej praktyce wiemy, że znacznie lepiej jest przeciwdziałać wystąpieniu zmian chorobowych, niż później zajmować się ich leczeniem. Rozumiemy jednak, że nawet skrupulatne dbanie o higienę jamy ustnej, nie daje 100% gwarancji zabezpieczenia. Dlatego wczesna diagnoza i prawidłowe leczenie pomogą nie tylko zaoszczędzić czas i pieniądze, ale także sprawią, że cały proces będzie znacznie mniej bolesny.

W naszym gabinecie szczególną wagę przykładamy zwłaszcza do profilaktyki i leczenia zębów stałych u dzieci. Możliwie szybkie wykrycie próchnicy i jej odpowiednie leczenie we wczesnym wieku ma bowiem ogromne znacznie. Dzięki tym działaniom zęby stałe będą służyły przez długie lata. Pozwoli to również uniknąć w przyszłości kosztownego i nierzadko bolesnego leczenia kanałowego. Aby nie dopuścić rozwoju choroby do takiego stadium, już na wczesnych etapach leczenie wykorzystujemy zaawansowany technologie, takie jak radiowizjografia, mikroskop czy abrazję powietrzną. Stosujemy także najnowocześniejsze metody leczenia i materiały kompozytowe najwyższej jakości. Dzięki pełnej gamie barw używanych wypełnień możemy uzyskać znakomite efekty wizualne – plomby będą nie do odróżniania od naturalnych zębów.

ortodonta kraków

Kolorowe plomby

Nagroda po wizycie

Lekarze stomatologii dziecięcej

Gabinet czynny 6 dni w tygodniu

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.