OGRANICZAMY ROZWÓJ PRÓCHNICY

Lapisowanie

W ramach profilaktyki dentystycznej przeprowadzamy zabiegi impregnacji zębiny (tzw. lapisowanie). Ich celem jest ograniczenie rozwoju próchnicy w zębach mlecznych. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i doświadczeniu nasi pedeodnci są w stanie przeprowadzać je u nawet bardzo małych dzieci lub pacjentów, z którymi współpraca jest szczególnie utrudniona.

Jak wygląda zabieg lapisowania?

Lapisowanie to zabieg, który polega na wcieraniu azotanu srebra w tkanki zęba. Jako że związek ten wykazuje silne właściwości bakteriobójcze, wykorzystuje się go na szeroką skalę, w ramach zabiegów zapobiegających rozwojowi próchnicy.

Skutkiem ubocznym impregnacji zębiny jest charakterystyczny ciemny odcień miejsca objętego próchnicą. Warto jednak zdecydować się na taki zabieg, ponieważ zdrowe zęby mleczne zwiększają prawdopodobieństwo dobrego stanu zębów stałych.

Lapisowanie jest rozwiązaniem stosowanym czasowo. Gdy pacjent przyzwyczai się do wizyt stomatologicznych, dentysta podejmie decyzję o założeniu wypełnienia.

ortodonta kraków

Ochrona zębów mlecznych

Bezbolesny

Szybka aplikacja preparatu

Oswaja z personelem gabinetu

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.