Wzmacniamy szkliwo zębów mlecznych

Lakierowanie zębów stałych i mlecznych

Lakierowanie zębów należy do najpopularniejszych sposobów zapobiegania próchnicy. Metoda ta jest chętnie stosowana ze względu na wysoką skuteczność – wzmacnia szkliwo zębów, czyniąc je znacznie odporniejszym na powstawanie zmian chorobowych wywołanych rozwojem bakterii. Jako że jest w pełni bezpieczna, można ją bez większych przeszkód stosować zarówno u dorosłych, jak i dzieci. W przypadku tych ostatnich przeprowadza się zabiegi lakierowania zębów stałych i mlecznych.

Jak wygląda lakierowanie zębów?

Lakierowania zębów polega na zaaplikowaniu na nie preparatu fluorowego. Zabieg ten można przeprowadzać jedynie w przypadku zdrowego uzębienia. Dlatego przed przystąpieniem do jego wykonania konieczna jest ocena stanu zdrowia zębów. Po przeprowadzeniu tej procedury dentysta przystępuje do ich oczyszczenia i osuszenia. Dopiero wówczas możne nałożyć na zęby warstwę lakieru fluorowego. Preparat ten w środowisku panującym w jamie ustnej szybko twardnieje, co znacznie skraca cały proces. Ponadto ma to również wpływ na jego mocne przyleganie do powierzchni zębów. Lakier pozostaje dzięki temu w ciągłym kontakcie ze szkliwem, powodując w efekcie stałe, stopniowe uwalnianie jonów fluoru.

Dlaczego stosuje się preparaty fluorowe?

Bezpośrednie oddziaływanie związków fluoru na powierzchnię szkliwa sprawia, że zęby są mniej podatne na próchnicę. Przyczyniają się do wzmocnienia uzębienia, w efekcie czego nie jest ono tak bardzo narażone na uszkodzenia wywołane kwasami produkowanymi przez bakterie próchnicowe.

ortodonta kraków

Szybka aplikacja preparatu na zęby

Zabezpiecza zęby mleczne

Bezpieczny dla szkliwa

Cały zabieg na jednej wizycie

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.