Remineralizacja ubytków próchnicowych

Fluoryzacja

Jest wiele elementów składających się na skuteczną profilaktykę zębów. Poza samodzielnym dbaniem o higienę jamy ustnej, odpowiednią dietą oraz leczeniem w ramach stomatologii zachowawczej, należy także wykonywać różnego typu zabiegi profilaktyczne, w tym fluoryzację, która zapewnia zębom dodatkową ochronę. Regularne wzmacnianie szkliwa w znaczny sposób ogranicza rozwój próchnicy i powinno być wykonywane raz na pół roku.

Czym jest fluoryzacja kontaktowa?

Fluoryzacja kontaktowa obok lakierowania zębów mlecznych i stałych należy do zabiegów, w których do wzmocnienia zębów stosuje się preparaty na bazie fluoru. Cel obu tych procedur jest podobny, jednak różnią się one przebiegiem oraz używanymi środkami. W przypadku fluoryzacji stosowane są preparaty w formie żelu lub pianki, które zawierają duże stężenie fluoru. Podobnie, jak w przypadku lakierowania, cały zabieg poprzedza dokładnie oczyszczenie i osuszenie zębów.

Fluor odgrywa ważną rolę w przypadku zębów mlecznych i stałych. Wchodząc w reakcje z hydroksyapatytami szkliwa, powoduje jego wzmocnienie. Przyczynia się również do remineralizacji drobnych ubytków próchnicowych na powierzchni szkliwa.

Zabezpiecza zęby

Zabezpiecza zęby

Zabezpiecza zęby

Zabezpiecza zęby

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.