Remineralizacja ubytków próchnicowych

Fluoryzacja

Jest wiele elementów składających się na skuteczną profilaktykę zębów. Poza samodzielnym dbaniem o higienę jamy ustnej, odpowiednią dietą oraz leczeniem w ramach stomatologii zachowawczej, należy także wykonywać różnego typu zabiegi profilaktyczne, w tym fluoryzację, która zapewnia zębom dodatkową ochronę. Regularne wzmacnianie szkliwa w znaczny sposób ogranicza rozwój próchnicy i powinno być wykonywane raz na pół roku.

Czym jest fluoryzacja kontaktowa?

Fluoryzacja kontaktowa obok lakierowania zębów mlecznych i stałych należy do zabiegów, w których do wzmocnienia zębów stosuje się preparaty na bazie fluoru. Cel obu tych procedur jest podobny, jednak różnią się one przebiegiem oraz używanymi środkami. W przypadku fluoryzacji stosowane są preparaty w formie żelu lub pianki, które zawierają duże stężenie fluoru. Podobnie, jak w przypadku lakierowania, cały zabieg poprzedza dokładnie oczyszczenie i osuszenie zębów.

Fluor odgrywa ważną rolę w przypadku zębów mlecznych i stałych. Wchodząc w reakcje z hydroksyapatytami szkliwa, powoduje jego wzmocnienie. Przyczynia się również do remineralizacji drobnych ubytków próchnicowych na powierzchni szkliwa.

ortodonta kraków

Zabezpiecza zęby

Bezpieczny dla szkliwa

Bezbolesny

Szybka aplikacja preparatu

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.