Nowoczesna stomatologia bez bólu

Znieczulenie komputerowe "The Wand"

Wielu pacjentów niezależnie od wieku odczuwa strach przed wizytą u dentysty. Przyczyną tego lęku jest przede wszystkim ból, jaki towarzyszy realizacji niektórych zabiegów stomatologicznych. Aby zmniejszyć niedogodności pacjentów, często proponuje się im znieczulenie. Rozwiązanie to do niedawno nie było idealne. Podanie środka znieczulającego mogło wywołać bowiem u pacjentów dyskomfort. Zdarzało się, że czynność ta wywoływała również ból. Stosowane obecnie środki znieczulające zapewniają jednak, że pacjent nie będzie czuł absolutnie nic. Również ich aplikacja obywa się w sposób całkowicie komfortowy. Wszystko to za sprawą wykorzystania w tym obszarze nowoczesnych technologii. Używane przez nas znieczulenie komputerowe The Wand idealnie sprawdza się w każdym przypadku, nawet u pacjentów o obniżonym progu bólu.

The Wand – czym jest i jak działa ta technologia?

Technologia The Wand została zaprojektowana w taki sposób, aby ułatwiać pracę stomatologowi, a jednocześnie ograniczać do minimum stres i niedogodności pacjentów. Obie tę funkcję urządzenie to spełnia dzięki swojej budowie. Złożone z komputera wyposażonego w cyfrowy system sterowania oraz końcówki aplikacyjnej, wyglądem zbliżonej do długopisu, pozwala na pełną kontrolę nad szybkością podawania środka.

Manualny proces podania wspomagany jest przez komputer. Oznacza to, że zadanie dentysty ogranicza się do przyłożenia do dziąsła pacjenta końcówki, a następnie nadzorowania procesu aplikacji środka. Cały czas kieruje się on przy tym wskazaniami komputera. Sterowane mikroprocesorem urządzenie nie tylko przesyła dokładne informacje na temat postępów we wnikaniu środka w tkanki, ale także zapewnia dokładną kontrolę nad tak istotnymi parametrami, jak ciśnienie i tempo podania płynu. W efekcie pacjent nie odczuwa żadnych negatywnych wrażeń podczas aplikacji środka.

Co czyni znieczulenie komputerowe Wand bezbolesnym?

Tym, co wpływa na to, że proces aplikacji znieczulenia komputerowego The Wand nie powoduje u pacjentów bólu, jest kombinacja paru czynników. Przede wszystkim w przeciwieństwie do tradycyjnych metod podawania leku, sterowane mikroprocesorem urządzenie pozwala na dokładną kontrolę tempa podawania preparatu. W przypadku aplikacji za pomocą strzykawki może dochodzić do rozpierania tkanek. Zjawisko to wywoływane jest przez ciśnienie, pod którym wtłacza się środek znieczulający. Jego następstwem jest uczucie bólu. Nie występuje ono jednak w przypadku technologii The Wand ze względu na fizjologiczną prędkość podania płynu. Jako że pozwala ona na to, aby tkanki wchłaniały preparat na bieżąco, proces aplikacji nie powoduje żadnych niedogodności.Spowolnienie tempa aplikacji nie wpływa jednak w sposób znaczący na wydłużenie całej procedury. Aplikacja znieczulenia przy użyciu technologii Wand zajmuje zaledwie trzy minuty. Co więcej, w przeciwieństwie do standardowego sposobu podania z użyciem strzykawki, dentysta może niemal natychmiast rozpocząć przeprowadzanie zabiegu.

Końcówki aplikacyjne

Wpływ na komfort podanie substancji znieczulającej w technologii The Wand, mają także stosowane końcówki aplikacyjne. Zastąpienie strzykawki elementem, którego forma zbliżona jest do długopisu (z tą różnicą, że zakończonego igłą o różnej długości), sprawia, że również proces aplikacji przebiega inaczej. Główną różnicą jest fakt, że wraz z wprowadzaniem igły w dziąsło równocześnie podawany jest środek znieczulający. W efekcie czubek igły zostaje pokryty warstwą płynu, który tworzy osłonę nazwaną płaszczem anemizacyjnym. Prowadzi to do tego, że do tkanek dostaje się najpierw środek znieczulający. Dzięki temu igła dociera do już znieczulonych tkanek, eliminuje to ryzyko wystąpienia bólu, związanego jej wprowadzaniem. Autem dającym technice Wand dodatkową przewagę nad tradycyjnymi metodami jest wspomniany wyżej wygląd końcówek. Jako że nie przypominają one igły, nie powodują negatywnych skojarzeń u pacjentów. Ma to duże znacznie psychologiczne, wpływające na ograniczenie stresu w trakcie aplikacji środka znieczulającego.

Brak dyskomfortu także po wizycie

Znieczulenie komputerowe The Wand góruje nad standardowymi metodami aplikacji także w jeszcze jednej istotnej kwestii. Mianowicie nie powoduje ono dyskomfortu także po wizycie. Częstym następstwem podania znieczulenia za pomocą strzykawki jest odrętwienie twarzy. Może ono trwać nawet do kilku godzin, co znacząco utrudnia normalne funkcjonowanie. Zjawisko to nie występuje w przypadku zastosowania technologii The Wand. Pozwala ona bowiem znieczulić konkretne miejsce. Dzięki temu, że jej działaniu poddany zostaje ściśle określony obszar, pozostałe tkanki pozostają nietknięte. W efekcie po wizycie pacjent nie będzie miał problemów z normalnym wysławianiem się, czy nienaturalnym wyglądem i mimiką twarzy.

ortodonta kraków

Bezbolesna aplikacja

przy doskonałym efekcie znieczulenia

Precyzja podania

Znieczulenie nawet pojedynczego zęba

Dla osób wrażliwych

a szczególnie dla dzieci

Krótki czas oddziaływania po zabiegu

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.