ZACZNIJ OD PODSTAWOWEJ OPIEKI DENTYSTYCZNEJ

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dziedzina, która zajmuje się leczeniem próchnicy. Ta najczęściej występująca choroba uzębienia powoduje stopniową demineralizację szkliwa, co w efekcie prowadzi do niszczenia struktury zęba. Najważniejszym celem procesu leczniczego jest zahamowanie rozwoju próchnicy oraz eliminacja jej skutków. Uszkodzone przez tę chorobę tkanki zęba się nie regenerują, dlatego konieczne jest ich usunięcie, a następnie zastąpienie za pomocą odpowiednich wypełnień. Pozwala to nie tylko zachować ząb, który w przypadku zaawansowanego stadium próchnicy należałoby usunąć, ale także przywrócić mu naturalny wygląd.

Rodzaje stosowanych wypełnień

W naszym gabinecie stomatologicznym do wypełniania ubytków w zębach stałych wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości materiałów, jakie są dostępne na rynku. Należą do nich:

  • wypełnienia światłoutwardzalne kompozytowe,
  • wypełnienia glasjonomerowe,
  • wypełnienia kompomerowe.

Wypełnienia światłoutwardzalne kompozytowe to rodzaju plomb, które są powszechnie wykorzystywane przez dentystów do uzupełniania ubytków. Ich popularność wynika z faktu, że należą do najbardziej estetycznych wypełnień, pozwalających na idealne dopasowanie koloru do odcienia uzębienia naturalnego.

Cechą charakterystyczną wypełnień glasjonomerowych jest bardzo dobra przyczepność do szkliwa i zębiny. Dlatego najczęściej wykorzystujemy je u pacjentów zmagających się nawracającymi ubytkami. Tego rodzaju plomby uwalniają jony fluoru, dzięki czemu zmniejszają ryzyko powstawania próchnicy wtórnej.

Wypełnienia kompomerowe stanowią połączenie najlepszych cech kompozytów oraz glasjonomerów. Ich wyróżnikiem jest dużą podatność na opracowywanie oraz polerowanie. Właśnie te cechy sprawiają, że są coraz częściej stosowane przez dentystów.

Usługi w zakresie stomatologii zachowawczej

W naszym krakowskim gabinecie stomatologicznym zajmujemy się leczeniem próchnicy, nadwrażliwości zębów, leczeniem ubytków przyszyjkowych oraz leczeniem chorób przyzębia i zapalenia dziąseł.

ortodonta kraków

Ból zęba

Ból zęba może być skutkiem różnych problemów. Przegląd zębów może pomóc zdiagnozować problem.

Złamane zęby

Złamane zęby mogą być leczone poprzez odbudowę kompozytową lub koronę porcelanową.

Próchnica zębów

Używamy nowoczesnych środków pozwalających wykryć próchnicę we wczesnym stadium, aby skutecznie wyleczyć zęby.

Przebarwienia zębów

Oferujemy kilka zabiegów wybielających, które przywrócą piękny uśmiech na twarzy.

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.