GAZ ROZWESELAJĄCY CZYLI PODTLENEK AZOTU
Sedacja wziewna
Wizyta u dentysty dla wielu osób oznacza duży stres. Badania pokazują, że umiarkowany i duży poziom lęku może dotyczyć nawet połowy pacjentów. W tej sytuacji skuteczne sposoby na walkę z niepokojem są ważnym zagadnieniem współczesnej stomatologii. Jednym z takich sposobów jest sedacja wziewna wykorzystująca mieszaninę podtlenku azotu oraz tlenu. Tak zwany gaz rozweselający to skuteczna metoda uspokajania dzieci oraz dorosłych pacjentów podczas różnorodnych zabiegów stomatologicznych przeprowadzanych w naszych gabinetach. Sedację wziewną charakteryzuje prostota zastosowania oraz niezawodność. Jest to również metoda całkowicie bezpieczna dla pacjentów, wśród których cieszy się uznaniem i akceptacją.
Jak działa gaz rozweselający?
Działanie sedacji wziewnej polega na odprężeniu oraz rozluźnieniu pacjenta, który ma zostać poddany zabiegom stomatologicznym. U części pacjentów gaz rozweselający częściowo uśmierza ból. Jednak najczęściej stosuje sedację jeszcze zanim stomatolog poda środek znieczulający w zastrzyku. Dawka podtlenku azotu dobierana jest indywidualne dla każdego pacjenta, dodatkowo podczas zabiegu można ją zmniejszyć lub zwiększyć, jeśli zaistnieje taka potrzeba.
Jak wygląda leczenie dentystyczne w sedacji wziewnej?
Od klasycznego przebiegu zabiegu stomatologicznego leczenie w sedacji wziewnej różni się tym, że przed rozpoczęciem właściwych prac w jamie ustnej dentysta zakłada na nos pacjenta specjalną maseczkę, która na bieżąco podaje leczonej osobie mieszaninę podtlenku azotu i tlenu. Gaz rozweselający zaczyna działać natychmiast, a więc jeszcze przed zastosowaniem znieczulenia miejscowego.
Przeciwwskazania do zastosowania gazu rozweselającego
Sedację wziewną całkowicie wykluczają:
- pierwszy trymestr ciąży,
- choroby psychiczne występujące u pacjenta,
- choroby tj. porfiria,
- miastenia oraz stwardnienie rozsiane,
- ciężkie schorzenia płuc,
- przerost migdałków gardłowych,
- uzależnienie od alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych,
- niemożność współpracy pacjenta ze stomatologiem,
Sedację wziewną czasowo wykluczają:
- katar uniemożliwiający oddychanie przez nos,
- ostre zapalenie zatok,
- zapalenie ucha środkowego,
- niektóre schorzenia jamy ustnej.

Bezpieczna dla pacjenta
Osłabia strach przed zabiegiem
Brak efektów ubocznych
Redukuje stres przed wizytą
PŁATNOŚCI
Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.