PROSTE I PIĘKNE ZĘBY

Ortodoncja

Obecnie coraz istotniejszym aspektem autoprezentacji staje się piękny uśmiech. W społecznym odbiorze równie ważne jest, żeby był on biały, jak też równy. Posiadanie krzywych zębów postrzegane jest jako mało atrakcyjne. W efekcie może się to przyczynić się do obniżonej samooceny i rzutować zarówno życie zawodowe, jak i prywatne. Estetyka to jednak nie wszystko. Proste zęby zapewniają bowiem znacznie większy komfort w życiu codziennym. Ponadto mają również duże znacznie dla kwestii zdrowotnych. Zmniejszają znacznie ryzyko wystąpienia próchnicy, chorób przyzębia oraz wielu innych schorzeń. Aby wyprostować zęby, należy zgłosić się do ortodonty, który będzie w stanie dobrać rozwiązania, które będą najskuteczniejsze w danym przypadku.

Na czym polega leczenie ortodontyczne?

Celem leczenia ortodontycznego jest eliminacja wad zgryzu, a także korygowaniem niepoprawnego ułożenia zębów. Nie da się przeprowadzić tego w ramach jednego lub nawet kilku zabiegów. Przesunięcie zębów wymaga czasu. Zależnie od wieku pacjenta oraz posiadanej przez niego wady zgryzy może to trwać odpowiednio dłużej lub krócej. Jednak wpływ na tempo i skuteczność leczenia ma przede wszystkim zastosowanie odpowiednich aparatów ortodontycznych. Dlatego w naszym gabinecie ortodonci dobierają każdorazowo aparat w taki sposób, aby był najlepiej dostosowany do indywidualnych wymagań pacjenta.

Aparaty ortodontyczne

Aby pomóc pacjentom w odzyskaniu pięknego, równego uśmiechu stosujemy aparaty ortodontyczne stałe lub ruchome.

Aparaty ruchome

Aparaty ruchome najczęściej stosowane są w przypadku wad zgryzu u dzieci, jednak w ściśle określonych sytuacjach można zalecić korzystanie z nich również dorosłym. Najczęściej ma to miejsce po odbyciu przez nich leczenia ortodontycznego z użyciem aparatu stałego. Celem ich używania jest wówczas utrwalenie uzyskanych efektów. Aby jednak go osiągnąć, konieczne jest noszenie aparatu zgodnie z zaleceniami ortodonty. Aparaty tego rodzaju przeznaczone są najczęściej do zastosowania w nocy. Pacjent może je w dowolnej chwili założyć i zdjąć, dlatego duże znacznie ma to, aby pamiętał o ich regularnym używaniu.

Aparaty stałe

Aparaty stałe w przeciwieństwie do swoich ruchomych odpowiedników mocowane są na zębach pacjenta na stałe – oznacza to, że pacjent nie ma możliwości ich samodzielnego zdjęcia. Czas, przez który pacjent, powinien nosić aparat, jest określany indywidualnie przez ortodontę i może ulec zmianie w związku z postępami w leczeniu lub ich brakiem. Konstrukcja aparatów opiera się o zestaw zamków przyklejanych do zębów, przez które przepuszczony zostaje specjalny drucik. To właśnie on poprzez wymieranie odpowiedniego nacisku powoduje przesuwanie zębów. Dzięki odpowiedniemu dobraniu i zamontowaniu tego rodzaju aparatu można skutecznie osiągnąć zamierzone efekty.

 

ortodonta kraków

Konsultacje ortodontyczne

wraz z planem leczenia

Aparaty ruchome

polecane szczególnie dla dzieci

Aparaty stałe

to nowoczesne prostowanie zębów

Piękny uśmiech

to proste zęby

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.