WYDOBĄDŹ UKRYTE PIĘKNO

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia polega na podaniu substancji czynnych (w zależności od potrzeb mogą to być: witaminy, kwas hialuronowy, aminokwasy, krzemionka organiczna, sole mineralne) bezpośrednio w skórę za pomocą igły (mezoterapia igłowa). Należy podkreślić, że zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest wyłącznie przez osoby z odpowiednim przygotowaniem medycznym, a więc lekarzy medycyny estetycznej. W naszym gabinecie zabiegi mezoterapii wykonuje specjalista medycyny estetycznej Natalia Krogulec, ponieważ  przeprowadzenie zabiegu wymaga szczegółowej wiedzy na temat budowy skóry oraz precyzji i orientacji w dawkowaniu podawanego preparatu.

Wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry odbywa się przy pomocy licznych i precyzyjnych ukłuć cienką igiełką o głębokości od 0,5 do 0,4 mm. Pokonanie bariery naskórka zwiększa moc działania podanych składników i w znacznym stopniu przyspiesza uzyskanie oczekiwanych rezultatów. Ponadto mikronakłucia pobudzają skórę do samoregeneracji oraz tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny, które odpowiedzialne są za jej młody wygląd. Efektem widocznym od razu jest poprawa elastyczności i jędrności skóry oraz jej rozświetlenie. Natomiast po całej serii zabiegów jest to korekta zmarszczek oraz wygładzenie i nawilżenie skóry.

Mezoterapia igłowa może być przeprowadzona takimi technikami jak np.: igła i strzykawka, czy specjalny pistolet. Sam zabieg trwa ok. godziny, wcześniej jednak na skórę nakłada się krem znieczulający, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny i praktycznie nieodczuwalny. Zaraz po zabiegu, skóra jest zaczerwieniona oraz mogą pojawić się na niej niewielkie obrzęki i zasinienia, które znikają po 2-3 dniach. Aby mezoterapia dała najlepsze efekty, zaleca się wprowadzenie serii zabiegów (najczęściej wykonuje się serię od 3 do 7 zabiegów). Przy czym, ich częstotliwość i liczbę, w zależności od oczekiwań oraz stanu skóry pacjenta, dobiera sam lekarz. Poprawa stanu skóry widoczna jest jednak już po pierwszym zabiegu. Co ważne, w zależności od indywidualnych predyspozycji, efekt mezoterapii utrzymywać się może przez miesiące, a nawet lata. Jednak w celu utrzymania pięknego wyglądu skóry jak najdłużej, warto po pierwszej serii wykonywać zabiegi przypominające.

ortodonta kraków

Widoczna poprawa jakości skóry

Efekty już po pierwszym zabiegu

Bezpieczne zabiegi

Wysoka zawartość kwasu hialuronowego

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.