PRECYZYJNIE RATUJEMY ZAGROŻONE USUNIĘCIEM ZĘBY

Leczenie kanałowe pod mikroskopem - Kraków

Leczenie kanałowe stosowane jest na ostatnim etapie rozwoju próchnicy. Kiedy choroba ta przechodzi w stadium zaawansowane, towarzyszy temu bardzo silny ból oraz widoczne zniszczenie zębów. Zaobserwowanie tych objawów świadczy o tym, że choroba dotarła aż do miazgi zęba. Należy wówczas podjąć niezwłoczne działania, aby uchronić ząb przed ekstrakcją, czyli usunięciem zęba. Zabiegi z zakresu enododncji, czyli leczenia kanałowego, polegają na usunięciu zainfekowanej miazgi zęba z kanałów i komory zęba. Następnie – za pomocą specjalnych urządzeń – mierzy się długość kanału zęba, opracowuje się kanał chemicznie i mechanicznie, a potem wypełnia ostatecznie kanały za pomocą gutaperki.

RECIPROC®: nowoczesne leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe nie należy do prostych procedur. Przeprowadzenie zabiegu usunięcia zakażonej miazgi zęba często może zająć dużo czasu, co negatywnie wpływa na komfort i samopoczucie pacjenta. Chcąc przyspieszyć całą procedurę i uczynić ją możliwie najmniej dotkliwą dla pacjenta, stosujemy w naszych gabinetach w Krakowie system RECIPROC®. To nowoczesne rozwiązanie stworzone przez firmę VDW wyznacza zupełnie nowy kierunek w endodoncji – daje możliwość przeprowadzania całego zbiegu leczenia kanałowego przy użyciu jednego urządzenia. System ten tworzony jest przez nikolowo-tytanowe (NiTi) narzędzie rotacyjne, które pozwalana skuteczne opracowywanie kanału korzeniowego. Wpływ na podniesienia bezpieczeństwa i dokładności przeprowadzanej procedury ma enometr wbudowany w system. Pozwala on bowiem na dokładne mierzenie długości kanału.

Zastosowanie systemu RECIPROC® gwarantuje w pełni higieniczne warunki przeprowadzania zabiegów, ponieważ odchodzi konieczność czyszczenia i sterylizacji wielu instrumentów. Ze względu na swą wysoką efektywność, eliminuje zaś niemal zupełnie ryzyko wystąpienia awarii w trakcie przeprowadzania procedury. W efekcie prace z jego pomocą prowadzone są szybciej, precyzyjniej oraz w sposób znacznie wygodniejszy dla pacjenta niż przypadku zastosowania bardziej tradycyjnych metod.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem należy do najnowocześniejszych metod stosowanych obecnie w stomatologii. Dzięki jej wykorzystaniu można uratować zęby, które w innym przypadku należałoby usunąć. Zastosowanie mikroskopu pozwala na powiększenie pola zabiegowego oraz jego lepsze oświetlenie. Przekłada się to na jakość pracy dentysty – dzięki niemu może bowiem lepiej opracować kanały, co znacznie zwiększa precyzje i efektywność zabiegu. W efekcie mikroskopowe leczenie kanałowe jest skuteczniejsze niż standardowe leczenie kanałowe.

Leczenie endodontyczne - co daje użycie mikroskopu?

W naszym gabinecie stomatologicznym wykorzystujemy mikroskop operacyjny OPMI® PICO firmy Zeiss. Jest to zaawansowane urządzenie, które ułatwia dentystom prowadzenie leczenia kanałowego i zwiększa jego dokładność. Niewielkie rozmiary mikroskopu sprawiają, że można go bez większych problemów przenosić. W efekcie sprzęt ten sprawdzi się tylko w przypadku leczenie operacyjnego, ale także podczas zabiegów realizowanych w standardowych gabinetach stomatologicznych.

Główny atutem stosowanego przez nas mikroskopu są możliwości, jakie daje w zakresie diagnostyki i leczenia. Pozwala na aż 20-krotne powiększenie pola zabiegowego, co ma ogromne znacznie w przypadku leczenia kanałowego. Wymaga ono bowiem bardzo dobrej widoczności. Zabiegi z użyciem mikroskopu przeprowadzane są na obszarze, którego wielkość mieści się w przedziale pomiędzy 0,4 mm a kilku milimetrów. Co więcej, aby dentysta mógł podjąć skuteczne działania, pole musi być również odpowiednio oświetlone. Stosowany przez nas mikroskop pozwala ustawić poziom natężenia światła optymalny do przeprowadzania zabiegu.

Zakres zastosowanie mikroskopu w leczeni kanałowym

Jeśli chodzi o leczenie kanałowe pod mikroskopem, zastosowanie nowoczesnej aparatury pozwala na:
• wykrywanie pęknięć w obrębie korony i korzenia
• odnalezienie ujść kanałów
• odnalezienie kanałów dodatkowych
• opracowanie kanałów zwężonych, cienkich, zakrzywionych i o nietypowej budowie
• usuwanie materiału z kanału podczas powtórnego leczenia
• usuwanie złamanych narzędzi
• wykrywanie i zamykanie perforacji (połączenie między zębem a tkankami jamy ustnej)
• wykrywanie i leczenie resorpcji (zanikanie zęba)
• skuteczne leczenie zmian zapalnych w okolicy wierzchołka korzenia
• resekcja, czyli odcięcie wierzchołka korzenia (tzw. mikrochirurgia endodontyczna)

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie kanałowe mikroskopem?

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu przede wszystkim wykazuje znacznie wyższą skuteczność niż stosowane wcześniej metody. Chociaż cena tego zabiegu, zarówno w naszym gabinecie w Krakowie, jak również innych gabinetach, przewyższa tę, którą należałoby zapłacić za standardowe leczenie kanałowe, to wciąż pozostaje znacznie niższa od kwoty, którą trzeba uiścić za usunięcia zęba i wstawienia w jego miejsce dużo droższego implantu zęba.

Zastosowanie mikroskopu wpływa na większą dokładność zarówno diagnostyki, jak i leczenia. Ponadto daje większe możliwości terapeutyczne – można w ten sposób uratować zęby, które w przypadku przeprowadzania klasycznego leczenia kanałowego trzeba byłoby usunąć.

leczenie kanałowe kraków

gabinet stomatologiczny kraków

Widok zęba pod mikroskopem

ortodonta kraków

Dokładność i Precyzja

dzięki mikroskopom firmy Zeiss

Sprzęt najnowszej generacji

Znakomity efekt końcowy

Zabieg po kontrolą RTG

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.