REWOLUCYJNE ROZWIĄZANIA W ORTODONCJI

Invisalign Kraków

Leczenie Invisalign to rewolucyjna technologia stosowana w leczeniu ortodontycznym. Aparat Invisalign to silikonowe, prawie niewidoczne nakładki zamiast metalowych zamków i drutów. Budowa ich sprawia, że łatwo możesz je wyjmować zawsze wtedy, kiedy potrzebujesz. Jeśli marzysz o prostych zębach, ale Twoja praca albo tryb życia nie pozwalają Ci na tradycyjny aparat ortodontyczny - aparat Invisalign jest właśnie dla Ciebie.

Jak działa Invisalign®?

Metoda Invisalign koryguje ustawienie zębów poprzez wywieranie kontrolowanego nacisku na poszczególne zęby przez odpowiednią ilość czasu, co powoduje ich stopniowe i delikatne przemieszczanie się. Dzień po dniu, milimetr po milimetrze. Na kolejnych wizytach (zwykle o dwa tygodnie) lekarz wymienia noszone alignerów na nowe, o nieznacznie zmodyfikowanym ułożeniu. Ten proces jest powtarzany cyklicznie i trwa tak długo, aż zęby znajdą się na właściwych miejscach.

Leczenie aparatem Invisalign w 3 krokach

1. Ocena stanu zębów

Na pierwszej wizycie lekarz dentysta oceni stan Twoich zębów, wykona zdjęcia twarzy i wewnątrzustne oraz skan 3D. Dzięki skanerowi iTero Element lekarz Invisalign może wykonać szybki i precyzyjny skan 3D Twoich zębów przed rozpoczęciem leczenia.

2. Plan leczenia z wykorzystaniem aparatu Invisalign

Na drugiej wizycie lekarz omawia z Pacjentem specjalnie opracowany indywidualny plan leczenia i zleca wykonanie nakładek Invisalign.

3. Przekazanie nakładek Invisalign

Na kolejnej wizycie Pacjent otrzymuje niewidoczny aparat ortodontyczny Invisalign, czyli nakładki Invisalign wraz z instrukcją ich używania. Po zakończeniu leczenia lekarz wykonuje zdjęcia dokumentujące efekty stosowania nakładek Invisalign.

Najważniejsze zalety aparatu Invisalign

Oto najważniejsze zalety stosowania nakładek Invisalign jako aparatu ortodontycznego w porównaniu z tradycyjnym aparatem ortodontycznym:

  1. Estetyka - nakładki są przezroczyste i praktycznie niewidoczne, co sprawia, że są bardzo dyskretne. Większość osób nawet nie zauważy, że pacjent nosi aparat ortodontyczny.
  2. Wygoda - nakładki są wykonane z gładkiego materiału, co zapewnia komfort noszenia. Można je łatwo zdejmować do jedzenia i czyszczenia zębów.
  3. Brak ograniczeń dietetycznych - w przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów, pacjenci mogą jeść wszystkie produkty, ponieważ nakładki zdejmuje się na czas posiłków.
  4. Łatwiejsza higiena jamy ustnej - możliwość wyjmowania nakładek ułatwia codzienne czyszczenie zębów i nitkowanie.
  5. Skuteczność w leczeniu różnych wad zgryzu - system Invisalign może być stosowany do korekcji szerokiego spektrum problemów ortodontycznych.
  6. Przewidywalność leczenia - dzięki zaawansowanej technologii, pacjent może zobaczyć planowany efekt końcowy przed rozpoczęciem terapii.
  7. Krótsze wizyty kontrolne - system Invisalign zazwyczaj wymaga rzadszych i krótszych wizyt u ortodonty w porównaniu z tradycyjnymi aparatami.
  8. Pozytywny wpływ na pewność siebie - dyskretny charakter nakładek pozwala pacjentom czuć się bardziej komfortowo w różnych sytuacjach.

Ivisalign w Krakowie - Studio Skrzat zaprasza!

Odkryj rewolucyjną metodę prostowania zębów Invisalign w Studio Skrzat w Krakowie, gdzie doświadczeni specjaliści wykorzystują zaawansowaną technologię skanowania 3D iTero Element, aby stworzyć spersonalizowany plan leczenia. Dzięki przezroczystym, wygodnym nakładkom Invisalign możesz cieszyć się dyskretnym i efektywnym procesem korygowania zgryzu, bez konieczności rezygnacji z ulubionych potraw czy zmiany codziennych nawyków. W Studio Skrzat oferujemy nie tylko najwyższej jakości leczenie ortodontyczne, ale także elastyczne opcje płatności, w tym system ratalny MEDIRATY, co sprawia, że marzenie o pięknym uśmiechu staje się jeszcze bardziej dostępne!

invisalign kraków

Prostowanie zębów metodą Invisalign

ortodonta kraków

Nakładki wykonane specjalnie dla Ciebie

Skaner 3D iTero Element to gwarancja dokładności skanowania

Jedna opłata za całe leczenie

Bezpieczny dla szkliwa

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.