Brak zęba to nie tragedia

Implanty zębów Kraków

Braki w uzębieniu mogą mieć wpływ nie tylko na estetykę, ale także na kwestie zdrowotne. W dłuższej perspektywie spowodują zmiany w wyglądzie twarzy, przyczyniając się do powstawania zmarszczek. Odbije się to także na kształcie warg czy policzków. Co więcej, utrudni to również wypowiadanie się. Osoby z ubytkami mogą mieć zwłaszcza problem z poprawną artykulacją głosek: V, F, T, D, S, Z. Narażają się one też na przesuwanie zębów oraz powstawanie wad zgryzu, których skorygowanie może okazać się trudne i bardzo kosztowne. Aby uniknąć wszystkich tych niedogodności, dobrze jest możliwe wcześnie zadbać o wypełnienie ubytków po stracie zębów. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, które pozwoli znów cieszyć się pięknym, pełnym uśmiechem, są implanty zębów.

Dlaczego warto zadecydować się na implanty?

Implanty znacznie przewyższają pod względem jakości uzupełniania protetyczne. Są od nich również kosztowniejsze, jednak warto się na nie zdecydować, ponieważ żadne inne rozwiązanie nie zapewni takiego poziomu trwałości, estetyki i komfortu użytkowania. Cechy te sprawiają, że implanty są obecnie najczęściej rekomendowanym przez dentystów sposobem uzupełniania braków w uzębieniu.

Czym są implanty?

Implanty, to wkręty mające zastąpić naturalny korzeń zęba, na których następnie montuje się indywidualnie dopasowaną koronę pełnoceramiczną lub porcelanową. W celu zapewnienia im odpowiedniej odporności na działanie niekorzystnych czynników, podniesienia ich trwałości, a także ograniczeniu do minimum ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej, wykonuje się je najczęściej z tytanu – czyli materiału, który jest nie tylko wyjątkowo wytrzymały, ale także w pełni biokompatybilny.

Tytanowo-cyrkonowe implanty

Implanty, które wszczepiamy w naszym gabinecie, wykonane są ze specjalnego stopy tytanowo-cyrkonowego. Łączą one w sobie zalety obu tych materiałów, co sprawia, że cechują się jeszcze większą wytrzymałością mechaniczną niż standardowo stosowane śruby tytanowe. Wyjątkowe właściwości tytanowo-cyrkonowych implantów w tym zakresie zostały potwierdzone testami, które przeprowadzono zgodnie z normami ISO.

Wszczepianie implantów

Zabieg wszczepiania implantów dzieli się na kilka etapów. Pierwszy z nich polega na odsłonięciu kości, w którą będzie następnie wwiercana śruba. Po ustaleniu dokładnej pozycji przystępuje się do wywiercenia otworu. W dalszej kolejności należy go dokładnie przemyć i oczyścić. Dopiero po wykonaniu tych czynności można przejść do właściwego etapu, jakim jest wkręcenie śruby w wywierconym otworze. Cały proces kończy założenie śruby zamykającej. Dopiero po kilkutygodniowej integracji implantu z kośćmi, można dobrać odpowiednią koronę porcelanową, która swoim kształtem i barwą będzie zgoda z resztą uzębienia.

Zabiegi wczepiania implantu

Zabiegi wszczepienia implantów przeprowadzane są w naszym gabinecie w warunkach pełnej sterylności, co eliminuje ryzyko wystąpienia zakażeń i powikłań. Przed przystąpieniem do realizacji pacjentowi podane zostaje znieczulenie miejscowe. Cała procedura wykonywana jest zaś w taki sposób, aby była dla niego jak najmniej niekomfortowa. Zależnie od potrzeb pacjenta możemy za pomocą implantów uzupełnić zarówno pojedyncze braki, jak i odbudować cały łuk zębowy.

ortodonta kraków

Rekonstrukcja utraconych zębów

Profesjonalizm i Bezpieczeństwo

Najwyższej jakości materiały

Przywracamy piękny uśmiech

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.