PROFESJONALNE CZYSZCZENIE I USUWANIE KAMIENIA

Higienizacja

Dbanie o zęby to absolutna podstawa. Dotyczy to w takiej samej mierze dzieci jak dorosłych. Aby uniknąć konieczności uzupełniania ubytków, co może być nie tylko kosztowne, ale także bolesne, warto nie tylko dokładnie myć zęby, ale także poddawać je okresowym przeglądom, a także korzystać zbiegów w zakresie profilaktyki próchnicy. Dzięki nim można w skuteczny zapobiec rozwojowi tej choroby i tym samym oszczędzić sobie nieprzyjemnych wrażeń, związanych z usuwaniem jej skutków.

Co obejmuje higienizacja?

Naszym pacjentom oferujemy pełną higienizację jamy ustnej. Ze względu na złożoność tego procesu, obejmującego zależnie od potrzeb nawet kilka etapów, w niektórych przypadkach zachodzi konieczność przeprowadzania go podczas niejednej, ale dwóch wizyt.

Scaling

Kiedy osadzająca się na zębach płytka na zębach ulegnie zwapnieniu, wówczas określa się ją mianem kamienia nazębnego. Proces mineralizacji sprawia, że staje się on znacznie twardszy niż płytka i w przeciwieństwie do niej nie da się go usunąć samodzielnie przy użyciu standardowych metod takich jak szczotkowanie czy płukanie. W efekcie należy wówczas koniecznie odwiedzić dentystę. W naszym gabinecie usuwamy kamień nazębny m.in. stosując saling. Metoda ta opiera się na użyciu ultradźwięków. Dzięki temu wykazuje nie tylko bardzo wysoką skuteczność przy usuwaniu nawet dużych ilości kamienia nazębnego, ale także jest niemal całkowicie bezbolesna dla pacjenta.

Piaskowanie zębów

Doskonałym uzupełnieniem skalingu jest piaskowanie zębów. Dzięki temu zabiegowi można usunąć kamień nazębny z nawet trudno dostępnych miejsc. Wysoka efektywność w tej metody w docieraniu do niemal niedostępnych obszarów wynika z zastosowanych przy jej przeprowadzaniu urządzeń. Zabieg ten realizowany jest przy użyciu piaskarki – sprzętu, który za pomocą powietrza pod ciśnieniem kieruje wodę wraz z piaskiem na powierzchnię zębów, powodując usuwanie z niej osadów z kawy, papierosów i kawy. Piaskowanie jest metodą nie tylko nie w pełni bezpieczną, ale także praktycznie bezbolesną.

Fluoryzacja kontaktowa

Kiedy zęby zostaną oczyszczone z kamienia nazębnego, osadu i przebarwień, to wówczas można je dodatkowo zabezpieczyć za pomocą fluoryzacji kontaktowej. Zabieg ten polega na pokryciu uzębieniem preparatem zawierającym fluor – może mieć on postać żelu, pianki lub pasty. Cienka warstwa nałożona na zęby uwalnia w ciągu następnych kilku godzin jony fluoru, które przenikają do szkliwa. Związku fluoru odpowiadają nie tylko za jego wzmocnienie, ale również za remineralizację. Proces ten powoduje regeneracje bardzo drobnych uszkodzeń, powstałych na pierwszym etapie rozwoju próchnicy.

ortodonta kraków

Zęby odzyskują naturalny kolor

Pakiet trzech zabiegów

Usuwanie kamienia | Piaskowanie | Fluoryzacja

Tylko jedna wizyta

Bezpieczny dla szkliwa

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.