ZAFUNDUJ SOBIE UŚMIECH HOLLYWOODZKI

Bonding zębów Kraków

Bonding to kosmetyczny zabieg stomatologiczny stosowany w celu poprawy wyglądu zębów, które są przebarwione, wyszczerbione, popękane lub mają między sobą szczeliny. Jest to stosunkowo szybki i nieinwazyjny zabieg, który można wykonać w naszych gabinetach stomatologicznych w Krakowie.

Bonding Kraków? Zapraszamy do Studio Skrzat! Małoinwazyjna odbudowa zębów w zasięgu ręki.

Bonding - procedura i etapy odbudowy zębów

Warto aby każdy pacjent dokładnie poznał całą procedurę. Wykonanie bondingu składa się z kilku etapów:

1. Konsultacja

Proces zazwyczaj rozpoczyna się od konsultacji z dentystą. Podczas tej konsultacji dentysta zbada Twoje zęby oraz omówi Twoje cele i oczekiwania dotyczące zabiegu. Bonding zębów jest często stosowany w celach kosmetycznych, takich jak poprawa kształtu lub koloru zęba. Dlatego też, wykonuje się skan zębów oraz wizualizację tego, jak będzie wyglądał uśmiech po wykonaniu bondingu.

2. Przygotowanie zęba

W większości przypadków znieczulenie nie jest potrzebne do wykonania bondingu, chyba że jest on stosowany do wypełnienia ubytku. Dentysta rozpocznie od piaskowania powierzchni zęba lub zębów, na które nałożony zostanie materiał kompozytowy, czyli materiał wiążący. Zwykle wykonuje się to za pomocą wytrawiacza. Chropowata powierzchnia pomaga materiałowi wiążącemu przylegać do zęba.

3. Nałożenie materiału wiążącego

Następnie dentysta nałoży na powierzchnię zęba żywicę w kolorze zęba (zwykle żywicę kompozytową). Żywicę tę dobiera się tak, aby jak najbardziej odpowiadała kolorowi Twoich naturalnych zębów lub była jaśniejsza. Dentysta przy pokryciu zęba ukształtuje i uformuje żywicę, aby uzyskać pożądany wygląd. Nałożenie żywicy to kluczowy element zabiegu bondingu zębów.

4. Utwardzanie

Podczas zabiegu bondingu do utwardzania materiału żywicznego stosuje się specjalne światło lub laser. Proces ten nazywany jest utwardzaniem i zwykle trwa tylko kilka sekund na ząb. Po stwardnieniu kompozyt staje się trwały i wytrzymuje normalne siły gryzienia i żucia.

5. Wykończenie

Po stwardnieniu żywicy dentysta przycina ją, nada jej kształt i wypoleruje, aby zapewnić jej płynne połączenie z otaczającymi zębami. Ten krok pomaga uzyskać naturalny wygląd.

6. Ocena końcowa

Dentysta w gabinecie stomatologicznym sprawdzi Twój zgryz, aby upewnić się, że przyklejony ząb nie koliduje z naturalnym zgryzem i zapewnia komfort.

Co warto wiedzieć o bondingu zębów?

Całą procedurę bondingu można zwykle wykonać podczas jednej wizyty u dentysty i jest to jeden z najtańszych dostępnych zabiegów stomatologii estetycznej. Jest to popularny wybór w przypadku drobnych ulepszeń kosmetycznych, ponieważ jest minimalnie inwazyjny i zapewnia natychmiastowe rezultaty. Należy jednak pamiętać, że łączenie zębów może nie być tak trwałe, jak inne opcje stomatologii estetycznej, takie jak licówki porcelanowe. Materiał wiążący może się przebarwiać i z czasem może wymagać okresowych poprawek lub wymian.

Bardzo ważne jest przestrzeganie dobrych praktyk higieny jamy ustnej i unikanie nawyków, które mogą potencjalnie uszkodzić efekty bondingu, takich jak gryzienie twardych przedmiotów lub zgrzytanie zębami.

Najważniejsze zalety bondingu zębów to z pewnością fakt, iż bonding zebów to nieinwazyjna metoda, znacząco wpływająca na poprawę estetyki uśmiechu. Decydując się na bezbolesny bonding zębów w Krakowie w naszych gabinetach, możesz liczyć również na atrakcyjną cenę zabiegu oraz możliwość płatności ratalnej.

Ile kosztuje bonding zębów?

Jeśli zastanawiasz się nad bondingiem, skonsultuj się z naszym wykwalifikowanym dentystą w Krakowie, aby ustalić, czy jest to właściwa opcja dla Twoich konkretnych potrzeb. Poinformujemy Cię również ile kosztuje bonding zębów w Twoim indywidualnym przypadku.

bonding zębów kraków bonding w krakowie

Zęby Pacjenta przed i po bondingu

ortodonta kraków

Piękne i proste zęby

Bezboleśnie

Tylko jedna wizyta

Długo utrzymujący się efekt wybielania

Przy przestrzeganiu zaleceń żywieniowych.

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.