korony

Zalety koron i mostów pełnoceramicznych na cyrkonie

Współcześnie protetyka potrafi zdziałać cuda pod względem estetyki uśmiechu, jak i również w kwestiach praktycznych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, które pozwalają uzyskać protezy doskonale imitujące naturalne zęby.

Rozwiązania te umożliwiają całkowite odnowienie uzębienia pacjenta w taki sposób, aby znów odczuwał komfort i wygodę użytkowania przy codziennych czynnościach. Istnieje jednak wiele rodzajów uzupełnień protetycznych, co sprawia, że trudno zdecydować się na jedną z opcji. W związku z tym prezentujemy zalety koron i mostów pełnoceramicznych, bowiem są jedną z najbardziej polecanych możliwości.

Kwestie estetyczne

W temacie uzębienia, ich estetyka jest dla większości najistotniejszą kwestią, co jest w pełni naturalne. Piękny uśmiech nie tylko może świadczyć o naszym zadbaniu, ale przede wszystkim wpływa na naszą pewność siebie i komfort psychiczny. Co więcej, osobom, które decydują się na odnowę uzębienia, często zależy na tym, aby proteza nie była dostrzegalna dla innych osób. Pod tym względem uzupełnienie pełnoceramiczne sprawdza się doskonale, bowiem korony pełnoceramiczne są nie do odróżnienia od naturalnego zęba. Technologia pozwala na odtworzenie takich cech, jak np. przezierność szkliwa, dzięki czemu sztuczny ząb zachowuje się tak samo, jak pozostałe.

Inną zaleta, która łączy się z poprzednią, jest precyzja wykonania. Uzupełnienie pełnoceramiczne można bardzo szczegółowo zaprojektować, a następnie wykonać komputerowo. Sposób ten pozwala na to, aby w pełni odwzorować strukturę, a nawet odcień zęba naturalnego.

Wytrzymałość

Korony i mosty pełnoceramiczne charakteryzują się wysoką jakością materiału, co niewątpliwie jest ich kolejną cechą. Dzięki temu są bardzo wytrzymałe – wykazują się dużą twardością i odpornością na ścieranie. Dodatkowo są odporne na wszelkie zmiany temperatur. Wymienione właściwości zapewnia przede wszystkim stosowany do odbudowy tlenek cyrkonu, czyli ceramika najwyższej klasy.

Bezpieczeństwo użytkowania

Na koniec warto podkreślić, że wspomniany tlenek cyrkonu jest w pełni bezpiecznym do stosowania w protetyce materiałem. Wynika to nie tylko z jego wytrzymałości, ale przede wszystkim z tego, że układ ludzki dobrze toleruje wprowadzenie opisywanego obcego elementu do organizmu. Co więcej, uzupełnienie pełnoceramiczne nie powoduje objawów alergicznych, a sam tlenek cyrkonu zbiera znacznie mniej bakterii niż inne materiały. W związku z tym wybór koron i mostów pełnoceramicznych jest opcją, przy której nie należy obawiać się jakichkolwiek komplikacji.

Share: