dentysta

Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa?

Każdy z nas zna tę piosenkę. U niektórych przywołuje miłe wspomnienia, lecz nie u wszystkich. Wynika to z naszych złych doświadczeń. Aby nasza pociecha nie miała negatywnych skojarzeń związanych z wizytą u stomatologa, musimy odpowiednio przygotować swoja pociechę na takie spotkanie.

W zależności od wieku naszego dziecka, pierwsza wizyta będzie zupełnie inna. Im wcześniej zaprowadzimy nasze dziecko do dentysty, tym lepiej. Warto wybrać stomatologa, który ma ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi. Jeśli wybieramy się z maluszkiem po raz pierwszy, w pierwszej kolejności zacznijmy od wizyty adaptacyjnej. Dziecko oswaja się z gabinetem, siada na fotelu czy bawi się lusterkiem. W atmosferze zabawy, dziecko chętniej wróci na kolejne spotkanie. Ważną rolę odgrywają rodzice, którzy powinni mówiąc o wizycie u stomatologa, wyrażać i budować pozytywne emocje. Warto rozmawiać z dzieckiem i opowiadać mu o tym jak ciekawa będzie to wizyta. Aby pierwsza wizyta była udana, powinniśmy poćwiczyć  z dzieckiem w domu otwieranie buzi czy liczenie zębów. Jeżeli wizyta u dentysty nie polega tylko na kontroli, a wiąże się z bólem zęba, stomatolog raczej nie będzie się wiązał z przyjemnym spotkaniem. W takim przypadku wybierzmy gabinet oferuje nietypowe znieczulenie przy pomocy komputera  The Wand. Ta nowoczesna metoda sprawia, że znieczulenie stomatologiczne będzie bezbolesne. Magiczna różdżka, która nie przypomina strzykawki, będzie idealnym rozwiązaniem dla zestresowanych pacjentów. Pamiętajmy, że po każdej wizycie należy chwalić i odpowiednio nagradzać nasze dziecko.

Pielęgnacja i higiena

Aby zęby naszych dzieci były piękne i zdrowe, musimy o nie odpowiednio zadbać. Wybierajmy profesjonalne szczoteczki dla dzieci dopasowane do wieku, a także właściwą pastę do zębów. Nauczymy dzieci szczotkować zęby po każdym posiłku. Dzięki temu zapewnimy wystarczającą ochronę zębów. Odpowiednia pielęgnacja to podstawa.

Share: