ZACZNIJ OD PODSTAWOWEJ OPIEKI DENTYSTYCZNEJ

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to dziedzina, która zajmuje się leczeniem próchnicy. Ta najczęściej występująca choroba uzębienia powoduje stopniową demineralizację szkliwa, co w efekcie prowadzi do niszczenia struktury zęba. Najważniejszym celem procesu leczniczego jest zahamowanie rozwoju próchnicy oraz eliminacja jej skutków. Uszkodzone przez tę chorobę tkanki zęba się nie regenerują, dlatego konieczne jest ich usunięcie, a następnie zastąpienie za pomocą odpowiednich wypełnień. Pozwala to nie tylko zachować ząb, który w przypadku zaawansowanego stadium próchnicy należałoby usunąć, ale także przywrócić mu naturalny wygląd.

Rodzaje stosowanych wypełnień

W naszym gabinecie stomatologicznym do wypełniania ubytków w zębach stałych wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości materiałów, jakie są dostępne na rynku.

Wypełnienia światłouwardzalne kompozytowe

Wypełnienia światłoutwardzalne kompozytowe to rodzaju plomb, które są powszechnie wykorzystywane przez dentystów do uzupełniania ubytków. Ich popularność wynika z faktu, że należą do najbardziej estetycznych wypełnień, pozwalających na idealne dopasowanie koloru do odcienia uzębienia naturalnego.

Wypełnienia glasjonomerowe

Cechą charakterystyczną wypełnień glasjonomerowych jest bardzo dobra przyczepność do szkliwa i zębiny. Dlatego najczęściej wykorzystujemy je u pacjentów zmagających się nawracającymi ubytkami. Tego rodzaju plomby uwalniają jony fluoru, dzięki czemu zmniejszają ryzyko powstawania próchnicy wtórnej.

Wypełnienia kompomerowe

Wypełnienia kompomerowe stanowią połączenie najlepszych cech kompozytów oraz glasjonomerów. Ich wyróżnikiem jest dużą podatność na opracowywanie oraz polerowanie. Właśnie te cechy sprawiają, że są coraz częściej stosowane przez stomatologów.

Usługi w zakresie stomatologii zachowawczej

W naszym krakowskim gabinecie stomatologicznym zajmujemy się leczeniem próchnicy, nadwrażliwości zębów, leczeniem ubytków przyszyjkowych oraz leczeniem chorób przyzębia i zapalenia dziąseł.

Ból zęba

Ból zęba może być skutkiem różnych problemów. Przegląd zębów może pomóc zdiagnozować problem.

Złamane zęby

Złamane zęby mogą być leczone poprzez odbudowę kompozytową lub koronę porcelanową.

Próchnica zębów

Używamy nowoczesnych środków pozwalających wykryć próchnicę we wczesnym stadium, aby skutecznie wyleczyć zęby.

Przebarwienia zębów

Oferujemy kilka zabiegów wybielających, które przywrócą piękny uśmiech na twarzy.

CENNIK

Wizyta konsultacyjna

50 zł

Przegląd zębów i plan leczenia

Higienizacja

250 zł

Cena zawiera czyszczenie zębów, usunięcie osadu wraz z piaskowaniem

Wypełnienie

od 130 zł

Cena zawiera wypełnienie w zębie stałym

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.