PROSTE I PIĘKNE ZĘBY

Ortodoncja

Obecnie dostępnych jest bardzo wiele rodzajów aparatów ortodontycznych, ale najogólniej mówiąc dzielą się na dwa typy: ruchome i stałe.

Typ zastosowanego aparatu ortodontycznego zależy od rodzaju wady, wieku pacjenta, higieny. Leczenie ortodontyczne służy nie tylko zachowaniu zdrowia zębów, przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych, ale także dobremu samopoczuciu (komfortowi jamy ustnej), niwelowaniu niektórych wad wymowy oraz estetycznemu wyglądowi uśmiechu.

APARATY RUCHOME
Są to aparaty samodzielnie zakładane i zdejmowane przez pacjenta. Stosowane są najczęściej u dzieci z uzębieniem mieszanym (w okresie wymiany zębów mlecznych na stałe), gdyż w tym czasie ich skuteczność jest największa. Wymagają systematycznego noszenia, ale pozwalają na rozbudowę kości szczęki i żuchwy tak, aby uzyskać prawidłowy i estetyczny zgryz bez konieczności usuwania zębów stałych. Umożliwiają także korektę wad, które polegają na nieprawidłowej pozycji żuchwy (tyłozgryz lub przodozgryz). Aparaty te składają się z kolorowej części akrylowej oraz metalowych klamer, śrub, łuków lub innych elementów w zależności od potrzeby.

APARATY STAŁE
Aparat stały składa się z zamków i pierścieni, które są przyklejane specjalnym klejem do szkliwa zębów. Do nich z kolei mocowany jest sprężysty drut, który wywiera na zęby stałą, precyzyjnie określoną siłę. Dzięki temu można je przesuwać w dowolnym kierunku w obrębie wyrostków zębodołowych żuchwy i szczęki, a także obracać wokół własnej osi. Aparaty stałe działają więc 24 godziny na dobę, co jest ich największą zaletą. Skomplikowana konstrukcja daje możliwość bardzo precyzyjnego przemieszczania zębów, na co nie pozwalają zwykle aparaty zdejmowane. W rękach doświadczonego ortodonty aparaty stałe stanowią potężne narzędzie, bardzo często są jedynym środkiem do przeprowadzenia leczenia u pacjentów dorosłych.

W naszych gabinetach mogą Państwo uzyskać fachową poradę lekarza ortodonty wraz z planem leczenia, aby już w niedługim czasie cieszyć się pięknymi, prostymi zębami.

 

Konsultacje ortodontyczne

wraz z planem leczenia

Aparaty ruchome

polecane dla dzieci

Aparaty stałe

bezpieczne prostowanie zębów

Piękny uśmiech

to proste zęby

CENNIK

Konsultacja ortodontyczna

od 100 zł

Aparat ruchomy

od 500 zł

Aparat stały

od 1700 zł

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.