Prostowanie zębów

Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne obejmuje zastosowanie:

  • wczesnych, prostych metod z wykorzystaniem ćwiczeń wykonywanych przez pacjenta (mioterapia),
  • aparatów ortodontycznych (ruchomych albo stałych)

 

Aparaty ruchome – są to aparaty samodzielnie zakładane i zdejmowane przez pacjenta. Stosowane są najczęściej u dzieci z uzębieniem mieszanym (w okresie wymiany zębów mlecznych na stałe), gdyż w tym czasie ich skuteczność jest największa. Wymagają systematycznego noszenia, ale pozwalają na rozbudowę kości szczęki i żuchwy tak, aby uzyskać prawidłowy i estetyczny zgryz bez konieczności usuwania zębów stałych. Umożliwiają także korektę wad, które polegają na nieprawidłowej pozycji żuchwy (tyłozgryz lub przodozgryz). Aparaty te składają się z kolorowej części akrylowej oraz metalowych klamer, śrub, łuków lub innych elementów w zależności od potrzeby.

Aparaty stałe - są to aparaty składające się z zamków i pierścieni, które są przyklejane specjalnym klejem do szkliwa. Do nich z kolei mocowany jest sprężysty drut, który wywiera na zęby stałą, precyzyjnie określoną siłę. Dzięki temu można je przesuwać w dowolnym kierunku w obrębie wyrostków zębodołowych żuchwy i szczęki, a także obracać wokół własnej osi. Aparaty stałe działają więc 24 godziny na dobę, co jest ich największą zaletą. Skomplikowana konstrukcja daje możliwość bardzo precyzyjnego przemieszczania zębów, na co nie pozwalają zwykle aparaty ruchome (zdejmowane). W rękach doświadczonego ortodonty aparaty stałe stanowią potężne narzędzie, bardzo często są jedynym środkiem do przeprowadzenia leczenia u pacjentów dorosłych.

 

 

 

CENNIK

Konsultacja ortodontyczna wraz z planem leczenia

100 zł

Aparat ruchomy jednoszczękowy

od 500 zł

Aparat ruchomy dwuszczękowy

od 600 zł

Aparat stały

od 1700 zł

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.