Wzmacniamy szkliwo zębów mlecznych

Lakierowanie zębów

Zabieg lakierowania zębów preparatem fluorowym ma na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania rozwojowi choroby próchnicowej zarówno u dzieci jaki i dorosłych.

Związki fluoru działają bezpośrednio na powierzchnię szkliwa, dzięki czemu staje się ono mniej podatne na próchnicę. Im więcej związków fluoru zostanie wbudowane w strukturę szkliwa, tym bardziej jest ono odporne na demineralizację pod wpływem kwasów produkowanych przez bakterie próchnicowe.

Przed aplikacją lakieru konieczne jest profesjonalne oczyszczenie przez lekarza powierzchni zębów oraz ich osuszenie. Na tak przygotowane szkliwo nanoszony jest lakier fluorkowy. Lakier szybko twardnieje w środowisku jamy ustnej ściśle przylegając do powierzchni zębów. Pozostając w kontakcie ze szkliwem lakier przez odpowiednio długi czas uwalnia jony fluoru, które zostają wbudowane w powierzchnie zębowe.

 

 

CENNIK

Lakierowanie wszystkich zębów

100 zł

PŁATNOŚCI

Za wszystkie zabiegi wykonywane w naszych gabinetach można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub w systemie ratalnym MEDIRATY.