RADY DLA RODZICÓW

Co zrobić, aby wizyta u dentysty zakończyła się sukcesem?

Porozmawiaj z dzieckiem - przed wizytą u dentysty, należy koniecznie porozmawiać z dzieckiem, wyjaśnić mu dlaczego idziemy i opisać jak będzie przebiegać wizyta. Można powiedzieć, że idziemy na spotkanie ze znajomą Panią, która sprawdzi i policzy ząbki.

Zabawa w dentystę - można pobawić się w domu w dentystę, tak aby dziecko przyzwyczaiło się do otwierania buzi. Można również kupić gotowe zabawki np. mały dentysta, poczytać książeczkę o wizycie w gabinecie stomatologicznym.

 

Wybór dentysty - bardzo ważne jest, aby lekarz i personel byli odpowiednio przeszkoleni do pracy z dziećmi i mieli doświadczenie w przyjmowaniu małych pacjentów. Przyjazny gabinet, ładny wystrój i kącik dla dzieci - wszystko to ma wpływ na pozytywne skojarzenia dziecka.

Wizyta adaptacyjna - pierwszy kontakt z dentystą powinien rozpocząć się od wizyty adaptacyjnej, podczas której dziecko zapoznaje się z gabinetem, poznaje panią dentystkę, asystentkę, nowy sprzęt.

Pierwsze leczenie - wielką radość dziecku sprawia, gdy samo może aktywnie uczestniczyć w procesie leczenia, na przykład poprzez wybór koloru wypełnienia. Ma wtedy wrażenie, że współuczestniczy w podejmowanych decyzjach.

Planowanie wizyty - aby wizyta zakończyła się sukcesem, rodzic musi wybrać odpowiednią porę w ciągu dnia, w której dziecko jest wypoczęte i ma dobry humor.

Nagroda - zawsze po wizycie dziecko dostaje nagrodę, co jest motywacją do dalszych wizyt w gabinecie stomatologicznym.

Newsletter

Twój adres e-mail został dodany
Newsletter

Twój adres e-mail został wypisany
Newsletter

Podaj poprawny adres e-mail!
Newsletter

Błąd! Spróbuj ponownie!
Newsletter

Adres
nie znajduje się w naszej bazie
<< Wpisz inny adres
Newsletter

Wypisz się z naszego newslettera

Wypisz się >>